63-840 Krobia, ul. Jesienna 1 | Rejestracja tel. 691 466 017

STAJNIA

Hipoterapia + -

Jest to forma rehabilitacji psychoruchowej, która pomaga pacjentom zawierać więzi i pokonywać lęki. W pewnym stopniu jest to również terapia sensoryczna. Hipoterapia wspomaga dzieci o nieprawidłowym wzorcu chodzenia czy po amputacjach, wzmacnia także mięśnie. Szczególnie przeznaczona jest dla dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, autyzmem czy zespołem Downa.

Jazda konna + -

Jeździectwo to aktywność fizyczna, która angażuje wiele grup mięśniowych. Utrzymanie równowagi na koniu, kontrola nad zwierzęciem i prowadzenie go wymagają siły i koordynacji. Regularne treningi jeździeckie wzmacniają mięśnie nóg, pleców, brzucha i ramion. Uczymy jazdy konnej od podstaw - czyszczenie sierści, kopyt, zakładanie ogłowia i siodła, prowadzenie konia to czynności podczas których jeździec może lepiej poznać swojego wierzchowca. Indywidualna nauka jazdy na lonży to czas nabywania i doskonalenia umiejętności jeździeckich w bardzo bezpieczny sposób. Bardziej zaawansowane techniki można poznać podczas samodzielnych jazd na placu lub hali.

Oprowadzanki dla dzieci + -

Przeznaczone są dla najmłodszych adeptów jeździectwa. Dziecko siedzi na koniu prowadzonym przez instruktora i wykonuje różne ćwiczenia dostosowane do swojego wieku i umiejętności. Zajęcia te pozwalają równocześnie na kształtowanie prawidłowych nawyków, zarówno jeździeckich, jak również związanych z utrzymaniem prawidłowej postawy ciała od najmłodszych lat. Często dzieci, które w tak wczesnym wieku zaczynają jeździć kontynuują jazdę przez długie lata.

Umów termin